Site48.Com

SİTE48.COM

Seo Hizmetleri

Anahtar kelimelerinizde Google’da alt sayfalarda mısınız? O zaman bu sayfa tam da size göre.

Seo İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Seo nedir?

SEO yani arama motorlarına optimizasyon, tüm internet siteleri için gerekli bir işlemdir. Blog siteleri, video izleme siteleri ya da e-ticaret ile uğraşan siteler fark etmeksizin hepsi de SEO çalışması yaptırmak zorundadır. Birçok kullanıcı, özellikle de site sahipleri seo nedir diye araştırma yaparlar. Bu sorunun cevabı kısaca, bir internet sitesinin internet üzerindeki aramalarda bulunabilmesi için gerekli olan çalışmalar, şeklinde olacaktır.

Seo ÇAlışması

Bir site eğer Google, Yandex ya da Yaani gibi arama motorlarındaki aramalarda müşteriler ya da okuyucular tarafından bulunmak istiyor ise SEO çalışması yapmalıdır. Bu müdahalelerinin yapılmadığı durumlarda sitelerin bulunabilirliği azalmakta hatta imkansızlaşmaktadır. İlk sayfa çalışması ancak ise bu işi gerçekten bilen kişiler tarafından yapılır ise başarılı olabilir. Yani site sahipleri eğer bu alan üzerine eğitim almamışlar ise Google sıralama çalışmaları başarısız olabilir.

Seo Hizmeti

Seo hizmeti yapan sitelerin birçoğu genellikle internet üzerinden okuduğu makaleler ile bu işi yapmakta ve bu da işletme sahiplerini zarara uğratmaktadır. Bu yüzden seo hizmeti almadan önce uzun bir araştırma yapmanız gerekir. Firmamız çok uzun yıllardır SEO alanında çalışmalar yapmaktadır. Referans sitelerimizin bazılarında yaptığımız çalışmalara bakabilirsiniz. Buradan görebileceğiniz gibi firmamızın bu alandaki başarıları birçok müşteri tarafından takdir ediliyor.

SEO Aşamaları

SEO nasıl yapılır? sorusunun cevabı anlatım olarak basitmiş gibi görünse de işin içeriği oldukça zor olmaktadır. Bu işin uzmanı olmadıkça çalışmalar bir bütün olarak yapılamaz ve bu da işlemi başarısız kılar. Google İlk Sayfa Uzmanı uzmanı olan kişilerden oluşan firmamız yaptığı bu çalışmalarda Google ilk sayfa çalışmalarını bir bütün olarak ele alır. Çalışmalar esnasında öncelikle blog ya da e-ticaret işi yaptığınız siteniz titiz bir çalışma ile incelenir. Bu inceleme sırasında sitede daha önce SEO ile ilgili çalışmaların yapılıp yapılmadığı da önemli olmaktadır. 

anahtar kelime

SEO uzmanı arkadaşlarımız sitenize daha önce müdahale edilmiş olsa dahi her şeye sıfırdan başlarlar. Bu sayede sitenizdeki işlemler daha kısa sürer ve süreç daha düzgün bir şekilde sonuçlanır. Yapılan inceleme işlemlerinin ardındansa ilk olarak işiniz hakkında gerekli bilgiler alınır ve sitenizin ihtiyaç duyduğu anahtar kelimelerin seçimi yapılır. Bu seçimde her ürüne ayrı olarak inceleme yapılırken her ürününüz için ayrı anahtar kelimeler seçilir. Böylece internette her ürününüzün bulunması kolaylaşır. Yani seo nasıl yapılır? sorusuna verilecek ilk cevap anahtar kelimelerin doğru şekilde ayarlanması olacaktır.

 

Etiket düzenlemeleri

Etiketler bir ürünün internet ortamı ile buluşması için en gerekli malzemedir. Ürünlerde yazdığınız etiketler de bu nedenle doğru seçilmelidir. Sistemimizde yaptığımız çalışmalarda ikinci adım olarak etiket düzenleme ya da diğer adı ile H etiketi düzenleme işlemleri yapılır. Bu aşamada da diğer aşamalarda olduğu gibi firmamız sitenizin tüm etiketlerini kendi yapar. Yani sizin etiketleme için uğraşmanıza gerek kalmaz.

Bu etiketleme veya meta düzenlemeler bir nevi site içi seo çalışması olması sebebiyle de binlerce kuralı bulunan Google ilk sayfa çalışmalarının içinde yer almaktadır. Site48 uzman Seo Ekibi özenle bu çalışmaları sizin adınıza yürütmektedir.

Rakip Site Analizi

Firmanızın yaptığı iş her ne olursa olsun internetteki e-ticaret sitelerinin fazlalığına bakıldığında sizinle aynı işi yapan yüzlerce site olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle SEO ile ilgili çalışmalar yaparken sizle aynı işi yapan firmalar üzerinde de inceleme yapılır. Bu incelemeler sayesinde diğer firmaların nasıl öne çıktığı görülerek sizin sitenize daha iyi müdahalelerde bulunulur.

Bu sayede siteniz rakiplerinizin önüne geçmiş olur. Firmanızın aynı işi yapan ve uzun yıllardır internette satışı bulunan sitelerin önüne geçmesi zaman alacaktır. Ancak firmamızın yaptığı çalışmalar sayesinde bu süre minimuma iner. Yani çalışmalarımız bittiği anda sitenizin durumu gözle görülür şekilde değişime uğrar. Siz de daha hızlı satış yapmaya başlarsınız.

linklerin düzenlenmesi

Seo ne demek sorusunun cevabı sadece anahtar kelimeler ya da ürün etiketleri ile açıklanamaz. Seo ne demek sorusu aynı zamanda sitenize yerleştirdiğiniz ürün linklerinin düzenlenmesi anlamına da gelir. Örneğin A ürününün müşterilerin arama yaptığı tarayıcıda üst kesimde çıkabilmesi için her ürününüzün linki google seo kurallarına uygun olmalıdır. Aksi durumda Google ya da Yandex gibi arama yapılan motorlar ürünlerinizi listeleyemez.

Bu ürün linki düzenleme işlemi de uzun zaman alan bir iş olması sebebiyle birçok site sahibi tarafından yapılmaz. Yapılmama nedeninin bir diğer sebebi de bunun gerekli olduğunun bilinmemesi olabilir. Firmamızda bu link düzenleme işleri tek tek özenle yapılır. SEO’ya uygun olarak yapılan linkler de kısa zamanda google seo kurallarına uygun olduğu için indekslenmeye yani müşterilerinizin ulaşabilmesi için erişime açılmış olur.

Google seo kuralları

Google’da internet sitelerinin listelenmesi için bazı kurallar bulunur. Bu kurallar birçok maddeden oluşmak ile beraber ilk istenilen özellik sitenin alakalı bilgiler içermesidir. Yani A işi ile ilgili anahtar kelime çok aranıyor diye sitenizdeki her ürüne A ile alakalı anahtar kelime ekleyemezsiniz. Bu şekilde alakasız eklemeler Google gibi sitelerin sizi sahte olarak algılamasına yol açar.

Sahte olarak algılanan siteler de arama motorlarına çıkma şansı bulamaz. Ayrıca sitenizde ürün açıklamalarında çok uzun yazılar yazmamalısınız. Çok uzun yazı barındıran ürünlerin indekslenmesi de arama motorlarının dikkat ettiği konulardır. Bu sebeple sitenizde içerik ile alakalı yazılar hazırlamanıza da yardımcı oluyoruz. Yani bizden aldığınız SEO hizmetlerinde ürün yazıları da firmamız tarafından yapılır. Böylece bütüncül bir çalışma ortaya çıkmış olur.

backlink ve içerik

Backlink anlam olarak site linkleri ile alakalıdır. Ancak bunun yanında başarıya ulaşmak için kaliteli bir içeriğe de sahip olmak gerekir. Yani sitenizde bulunan tüm içeriklerin kaliteli olması gerekir. Bu kalite, linklerden ürün açıklamalarına, etiketlerden ürün resimlerine kadar birçok faktöre göre değişir. Bu yüzden sitenizin linklerinin kaliteli olması için birçok şeye dikkat etmelisiniz.

Sitenizdeki ürünlerin resimlerinin özgün yani sizin tarafınızdan çekilmiş olması gerekir. Başka yerden aldığınız resimler ile oluşturduğunuz bir site çok fazla başarılı olmayacaktır. Bu nedenlerden dolayı siteniz için gerekli ürün resimleri kendiniz çektikten sonra resimlerin kaliteli bir şekilde yerleşimini yapıyoruz. Bu yerleşimlerde Google firmasının ortalama istediği resim boyutlarını ayarlıyoruz. Böylece resimler de seo için uygun hale getiriliyor ve Google tarafından kabul ediliyor.

kopya içerik yazmayın

Sitenizde yer alacak olan tüm içerikleri kendiniz yazmanız gerekir. Başka bir siteden kopyala yapıştır yaparak alacağınız yazılar sizin değil yazıyı aldığınız sitenin işine yarar. Google kopya yazılar içeren sitelere ne kadar pahalı fiyata kurulmuş olursa olsun önem vermemektedir. Bu nedenle eğer yazıyı başka siteden almak zorunda kalsanız dahi cümleleri kendi kendinize özgünleştirerek sitenize o şekilde koymalısınız.

Bu sayede alıntı yaptığınız yazı Google ya da diğer arama motorları tarafından kopya olarak algılanmaz, özgün metin belgesi olarak algılanır. Sitenizde yayınlayacağınız tüm yazılar seo çalışmalarımızın başarısı için büyük önem taşır. Bu sebepten ötürü de çalışmalarımız sırasında ürün veya blog yazılarınızın özgünlüğü konusunda da her zaman size destek oluruz.

mobil seo uyumu

2016 senesinden itibaren özellikle Google firması sitenizin mobil uyuma sahip olup olmadığına dikkat etmeye başladı. Yani buna göre siteler akıllı telefonlara uyumlu olarak çalışmadığı durumlarda Google sitenizi direkt olarak alt sıralara itmeye başlar. Bu sizin sitenizin rakipleriniz tarafından geçileceği anlamına gelir.

Bu nedenle sitenizi SEO çalışmalarımız kapsamında mobil uyumlu hale getirmeye de önem veriyoruz. Çalışmalarımızın başarıya ulaşması için sitenizi akıllı telefonda çalışır hale getirme sürecini de SEO paketimizin içeriğinde aynı pakette oluşturuyoruz.

şifreleme

HTTPS sistemli olan internet siteleri Google tarafından daha iyi ve daha güçlü olarak tanınıyor. Üst sıralara en fazla çıkmayı başaran ve en iyi müşterilere sahip siteler bu tip sistem ile çalışan sitelerden meydana gelir. Google özellikle 2014 yılına gelindiğinde güçlü bir sisteme ve şifreleme sistemine sahip olan HTTPS sitelerine HTTP sistemli kullanıcılarından daha fazla önem verir hale geldi. Bu önem sırasının değişmesi ise site sıralamalarının da değişmesine zemin hazırladı.

Yani eğer siteniz HTTPS sistemli internet siteleri dışındaki siteler güvensiz bağlantı içerir uyarısı ile müşteri karşısına çıkar. Bu da müşterilerinizin sitenize hiç girmemesine ya da sitenize girdikten sonra alışveriş yapmadan sitenizden çıkmasına sebep olur. Bu nedenle sitenizi yenilemeniz ve yeni sisteme uyumlu hale getirmeniz satışlarınız açısından olumlu etki edecektir.

Firmamız Google ilk sayfa uygulamalarının yanında güvenlik sertifikası sorunlarınıza da çözüm bulacaktır. Çalışanlarımız sitenizi gerektiği şekilde inceledikten sonra sitenizin hangi sertifikayı taşıması gerektiği hakkında sizi bilgilendirir. Bu bilgilendirme sonunda da size en uygun paket belirlenerek sitenize uygulanır. Böylece sitenizin optimizasyonu için güçlü bir adım atılmış olur.

SSL Güvenli Site

Sitenizin SEO çalışmaları hakkında başarıya ulaşmanız için sitenizin güvenlik sertifikasına yani SSL sertifikasına sahip olması gerekir. Bu sertifikalar sitenizin güvenli olup olmadığını müşterinize gösterir. Sertifika olmadığında bu sitenizin kredi ya da banka kartı numarası girmek için uygun olmadığını gösterir. Yani müşteriler sitenize girdiğinde tarayıcının sol üst köşesinde sitenize kredi kartı bilgilerinin girilmemesi yönünde bir uyarı ile karşılaşırlar.

Sitenize bu sertifikayı aldığınızda ise bu uyarı ortadan kalkar ve siteniz herkese güvenli olarak gösterilir. Ayrıca sitenizin herhangi bir SSL güvenlik sertifikasına sahip olması sitenizin arama motoru optimizasyonu açısından da yararlı olur. Son yapılan değişikler ile de her sitenin bu sertifikayı taşıması zorunlu kılınmıştır. Bu sertifikaya sahip olmayan sitelerde banka kartı bilgilerinin çalınması kolaylaşacağı için Google da doğal olarak bu sitelere izin vermeme kararı almış durumda.

Site48 olarak firmamızdan web sitesi alan tüm kullanıcılarımıza ücretsiz olarak SSL sertifikası sağlamaktayız. Kurulumunu yaparak sitenizi güvenli hale getirip bu şekilde hazır sitenizi sizlere teslim ediyoruz.

 

reklamlar

Google firması son zamanlarda internet kullanıcılarının aniden ve sürekli karşılarına çıkan reklamlardan kurtulması için çalışmalar yapıyor. Bu da neredeyse sitesinin her bir köşesine reklam koyan internet sitelerinin engellenmesine ya da Google’da eskisi kadar çıkmamasına yol açıyor. Bu reklamlar içerisinde en fazla dikkat edilen reklamlar ise sitede içeriğe ulaşılması için tıklanması zorunlu kılınan reklamlar oluşturuyor.

Firmamız ile çalışan tüm müşterilerimizin SEO çalışmalarını yapar iken site üzerinde yer alan ve gereksiz yer işgal eden reklamların kaldırılmasını öneriyoruz. Site üzerinde çok fazla reklam yer alması hem arama motoru optimizasyonumuzu olumsuz yönde etkiler hem de alışveriş sitenizin ya da blog sayfanızın kullanıcılar ile hiç buluşamamasına neden olur.

Siteniz ile ilgili gerek güvenlik sertifikaları gerekse de sitenizin arama motorlarına tanımlanması noktasında aklınıza takılan her soruyu yedi gün yirmi dört saat müşteri temsilcilerimize sorabilirsiniz. Gerek sitemiz üzerinden gerekse de telefon numaralarımız üzerinden haftanın her günü bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca mail atarak da gerekli bilgileri sitemizden temin edebilirsiniz. 

Seo Giriş Paketi

Yeni Site Sahipleri'ne Özel
399
TL
Tek Seferlik Ödeme
 • Google, Yandex ve Bing Kaydı
 • Google Analytics - Webmaster Kaydı
 • Google Harita Kaydı ve Düzenleme
 • 5 Büyük Firma Rehberine Kayıt
 • 5 Büyük Forum Linki
 • Site Dışı 5 Tanıtım Yazısı
 • Site İçi Optimizasyon

Aylık Seo

Anahtar Kelimelerde Yükselme
599
TL
Aylık
 • + Seo Giriş Paketinin Tamamı
 • Anahtar Kelime ve Rakip Analizi
 • 5 Anahtar Kelime
 • Anahtar Kelimelerde Yükselme
 • Yüksek PR - DA Backlink Çalışması
 • Tamamen Whitehat (Doğal) SEO Çalışması
 • Anahtar Kelimelere Yönelik Makale Paylaşımı
 • Yerel Seo Çalışması
 • Google Harita Seo Çalışması
 • Meta, Kod ve Teknik Analiz
 • Sosyal Medya Çalışmaları
 • Sözlük, Blog ve Forum Paylaşımları
 • Yerel Listeleme Paylaşımları
 • Global Firma Listeleme
 • Site Dışı Resim Link Çalışması
 • Aylık veya Haftalık Rapor
Popüler

Ultra Aylık Seo

Anahtar Kelimelerde Yükselme
1149
TL
Aylık
 • + Seo Giriş Paketinin Tamamı
 • Anahtar Kelime ve Rakip Analizi
 • 10 Anahtar Kelime
 • Anahtar Kelimelerde Yükselme
 • Yüksek PR - DA Backlink Çalışması
 • Tamamen Whitehat (Doğal) SEO Çalışması
 • Anahtar Kelimelere Yönelik Makale Paylaşımı
 • Yerel Seo Çalışması
 • Google Harita Seo Çalışması
 • Meta, Kod ve Teknik Analiz
 • Sosyal Medya Çalışmaları
 • Sözlük, Blog ve Forum Paylaşımları
 • Yerel Listeleme Paylaşımları
 • Global Firma Listeleme
 • Site Dışı Resim Link Çalışması
 • Aylık veya Haftalık Rapor
 • E-Ticaret Seo
 • Ürün Kategori Seo Düzenlemesi
 • Ürün Sayfa Düzenlemesi
google ilk sayfa işlemleri

Fiyat Politikası

Seo Fiyatlarına bakmadan önce eğer sitenize arama motoru optimizasyonu yaptırmak istiyorsanız öncelikle sektörde bu işi yapan her firmayı araştırmalısınız. Yaptığınız araştırmalarda ilgili firmanın daha önce yaptığı çalışmalarda müşterilerinin o firmadan ne kadar memnun olduğu ya da memnun olmadığını görebilirsiniz. Ardından dikkat etmeniz gereken bir başka nokta ise fiyat politikalarıdır. Seo fiyatları yapılan hizmete göre değişmekle birlikte bazı firmalar yüksek fiyat politikası da uygulayabilir. 

Seo Fiyatları

Seo fiyatları konusunda iyi bir araştırma yapmanızda fayda var. Firmamız bu alanda hizmet veren tüm SEO şirketleri arasında en uygun fiyatları sunan firmadır. Sunduğumuz fiyatlar yaptığımız çalışmalara göre değişmekle beraber genel olarak her paket özelliği sizin işinize en iyi şekilde yaraması amacıyla düzenlenir. Bu nedenle seçeceğiniz paket hangisi olursa olsun sitenizde gözle görülebilir bir iyileşme olduğunu göreceksiniz. Verdiğiniz fiyat karşılığında en iyi hizmeti alacağınızdan kuşkunuz olmasın. 

Seo fiyatları

Seo Uzmanı

Sitenizi yönetim noktasında da herhangi bir sorun yaşamanız durumunda müşteri temsilcilerimiz size gerekli site eğitimini ücretsiz olarak vermektedir. Sitenizdeki arama motorlarına tanımlama işlemlerinde sizin yapmanız gereken hiçbir şey bulunmamaktadır. Uzmanlarımız siz sitenize her ürün eklediğinizde gerekli link düzenlemelerini yapmaktadır.

Seo desteği ister misiniz?

satis@site48.com   •   0252 214 48 14

seo hizmeti al
Yukarı Kaydır