Site48.Com

Sıfırdan Yüze

Google Harita Kaydı

''Site48.Com olarak web sitesi sahibi müşterilemize, işletmesi olan ve Google'a firma kaydı yaptırmak isteyenlere destek vermekteyiz.''
site48 founder
Serkan T.
Founder

Google’ın büyük çaplı hizmetlerinden birisi olan ve birçok işletme tarafından tercih edilerek, işletmelerin daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlayan bir hizmettir. Temelde 3 boyutlu görüntüleri bize sunan Google Haritalar, Dünya’nın her yerinde bulunan şehirleri; şehirlerde bulunan, apartmanları, binaları, evleri, tarihi yapıları ve en önemlisi işletmeleri gösterir. Haritalar ile kolayca yerini bulabileceğiniz ve yol arama sıkıntısından kurtulacağınız bu hizmet, birçok işletmenin daha çok müşteri elde etmesinin sağlayabiliyor. İşletmenizin haritalara kaydını yaptırarak, sizi İnternet üzerinden arayan kullanıcılara kolaylık sağlayabilir ve işletmenize gelecekleri zaman yol arama sıkıntısından kurtulmalarını sağlayabilirsiniz. Google Harita kaydı işleminizi, İnternet sitemiz aracılığı ile kolaylıkla yapabilir ve daha çok müşteri elde edebilirsiniz.

google-harita-kaydı-servisi

Google Haritalar, İnternet üzerinden birçok yeri görmenize olanak tanıyan ve o yere giderken, yol arama sıkıntısından sizi kurtaran bir Google hizmetidir. Daha çok işletmelerin kullandığı bu hizmet ile, sahip olduğunuz işletmeye daha çok müşteri çekebilir veya potansiyel müşterileriniz ile daha iyi iletişim sağlayabilirsiniz. Google Haritalara kayıt olmak için, Google My Business hesabına sahip olmalısınız. Google My Business, Google’ın haritalar hizmetine işletmenizi kayı edebilmek için kullanacağınız bir hizmettir. My Business hesabınızı açarken sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgiler; sahip olduğunuz işletmenin yerel adresi, çalışma saatleri, telefon numarası, fax numarası ve posta kodu gibi temel bilgileri Google sizden talep edecektir. 

Bu bilgiler, işletmenizi arayan kullanıcıların, size daha kolay ulaşmasını sağlamak için şarttır. Bu bilgileri girdikten sonra My Business hesabınızın onaylanması gerekir. Sahte işletmelerin açılmasını engellemek ve olası problemlerin önüne geçmek için Google, onaylama işlemini sıkı tutmaktadır. Onaylatma işlemini bir kaç farklı şekilde sağlayabilirsiniz. İşletmenizin My Business hesabını, posta kodunuz ile, telefon numaranız ile, e-postanız ile veya da Search Console ile onaylatma sağlayabilirsiniz. Search Console hesabınızın olması, telefon, e-posta veya postta kodu ile uğraşmaktan sizi kurtaracaktır. Fakat en garanti yöntemler, e- posta ve cep telefonu numarasıdır. Unutulmamalıdır ki yerel seo açısından en önemli adım Google harita kaydıdır.

google benim işletmem kaydı
Google Haritalara Kayıt Olmak Neden Bu Kadar Önemli?
Google Haritalar, İnternet üzerinde işletmenizi aratan kullanıcıların size ulaşmasını kolaylaştırmak için kullanabilecek bir hizmettir. Sahip olduğunuz işletmeyi Google Haritalara kayıt ettirerek, potansiyel müşterilerinize erişim sağlayabilir ya da işletmenizi arayan kullanıcıların size ulaşmasını kolaylaştırabilirsiniz.

Google Benim İşletmem'e Şimdi Geçin

Haritalara kayıt olduktan sonra işletmeniz haritalar üzerinde 3 boyutlu resim olarak gözükecektir. Ayrıca işletmenizin temel bilgileri de işletmenizi aratan kişiye gösterilir, ve size kolayca ulaşması sağlanır. Ekranın sol kısmında yer alan iletişim ve yer bilgilerini kullanan müşteriler size daha rahat erişim sağlayacak ve bu doğrultuda gelirleriniz’de de artış gerçekleşecektir. Sizde Google harita kaydı işlemini, sitemiz aracılığı ile kolaylıkla yaptırabilir ve işletmenizin daha çok kullanıcıya ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Sitemizde yapacağınız kayıt işlemleri esnasında, bize telefon numaranız, e-postanız, işletmenizin yerel adresi, ve işletmenizin ismi gibi temel bilgileri iletmelisiniz. Bizde bu bilgiler aracılığı ile, işletmenizi Google haritalara kayıt edecek ve daha çok müşteriye ulaşmanızı sağlayacağız.

Google Haritalar İle İşletmenizin Tanınmasını Sağlayın

Google’ın Haritalar hizmetine kayıt olarak, daha çok müşteriye ulaşabilecek hale gelirsiniz. Sahip olduğunuz işletme elektronik ortamda da görünür olacak ve sizi çevrim içi olarak arayan kullanıcılara gözükecektir. Size ulaşan kişi saysının artması demek, daha çok müşteriye sahip olmanız ve bu doğrultuda da kazancınız artması demektir. Günümüzde çoğu işletmenin kaydını yaptırarak müşteri sayısını artırdığı Google Haritalara sizde sitemiz aracılığı ile kolaylıkla kayıt olabilirsiniz.

Harita Hizmeti Al

Eğer siz de işletmeniz için Google harita kaydı yaptırmak ve yönetmek istiyorsanız bu servisimizden siz de yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi ve sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Yukarı Kaydır